O naszej firmie

SUEK Polska sp. z o.o. jest częścią grupy SUEK.

Grupa SUEK, będąc największym rosyjskim producentem węgla, jest firmą plasującą się w pierwszej dziesiątce światowych liderów w zakresie wydobycia węgla.. Udział SUEK w rosyjskim eksporcie węgla wynosi również około 30%. Wydobycie węgla w Koncernie przewyższa 90 milionów ton rocznie przy zatrudnieniu na poziomie około 45 tys. osób. SUEK eksportuje węgiel na rynki Europy zachodniej (Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, kraje Skandynawskie) i wschodniej (Rumunia, Węgry, Macedonia, Bułgaria, Serbia, Kraje Bałtyckie) oraz Azji (Japonia, Chiny, Korea, Tajwan). Nasz węgiel pochodzi z zagłębia Kuzbass, a także z regionów Chakasji, Buriacji i Kabarowska. W 2004 roku założono spółkę SUEK AG.

Suek ag

SUEK AG jako jedyny oficjalny eksporter węgla należącego do SUEK powołał regionalne oddziały w Polsce, Chinach, Korei Południowej, Japonii, USA, Indonezji, na Tajwanie. Roczny eksport, przewyższający 30 milionów ton, koncentruje się głównie w dostawach morskich na rynku Atlantyku i Pacyfiku.Dostawy lądem stanowią do 10%. SUEK jako jeden z niewielu producentów dysponuje prywatną siecią logistyczną, obejmującą własne wagony szerokotorowe, co czyni go niezależnym i zwiększa elastyczność dostaw. Aktywnie rozwijany jest własny transport morski, umożliwiający oferowanie konkurencyjnych cen i zwiększający dodatkowo możliwość dostaw. W ramach portów wykorzystywanych przez SUEK należy wyliczyć na północy: Murmańsk, Ust Ługa, na południu: Izmail, Azow, a na dalekim wschodzie: Maly, Wostoczny oraz Wanino stanowiący własność koncernu. Rozwijająca się flota obejmuje na dzień dzisiejszy dwa statki.

 

Suek Polska

Węgle produkowane w Koncernie SUEK obecne są na rynku polskim od niemal 10 lat. W związku ze zwiększającym się w ostatnich latach zapotrzebowaniem na węgle importowane w Polsce, SUEK AG powołał w 2007 roku SUEK Polska. Celem spółki jest usprawnienie obsługi dostaw węgla rosyjskiego na polski rynek oraz – poprzez bezpośredni kontakt z producentem – dotarcie z interesującą ofertą do finalnych odbiorców. SUEK Polska importuje każdego roku do kraju około 2 – 2,5 mln ton różnych typów węgla z przeznaczeniem dla finalnych odbiorców (energetyka zawodowa, ciepłownictwo, zakłady produkcyjne), jak i dla firm zajmujących się w dalszej kolejności dystrybucją opału. Jednym z głównych zadań SUEK Polska jest uzupełnianie brakującego wolumenu węgla na rynku polskim. Założenie to realizowane jest poprzez bezpośrednie dostawy do odbiorców, jak i przez współpracę z polskimi producentami. Dostawy węgla do Polski firma realizuje drogą lądową i morską. Elastyczna konfiguracja sposobu dostaw pozwala nam na oferowanie węgla praktycznie w każdym rejonie Polski. W zakresie transportu SUEK Polska współpracuje z największymi i najlepszymi przewoźnikami, którzy umożliwiają terminową realizację dostaw do naszych kontrahentów. Dzięki dobrej organizacji i własnej sieci logistycznej jesteśmy w stanie dotrzeć do niemal każdego miejsca w Polsce. Stabilna obecność SUEK Polska na rynku możliwa jest również dzięki doskonałej współpracy z naszymi podwykonawcami, których staranność i ciągłe dążenie do podwyższania jakości świadczonych usług pozostają kluczowe dla naszej działalności.

SUEK Polska sp. z o.o. ma nr BDO 000063463.